Bahçe Mobilyası Çeşitleri Nelerdir?

1- Teak bahçe mobilyası

Dış mekanda kullanıma uygun bir ağaçtır. Teak ağacının içinde minik yağ keseleri bulunmaktadır. Bunun sayesinde teak ağacı uzun süre mevsim şartlarına karşı kurumadan dayanabilmektedir. Dış mekan şartlarına dayanıklı olmayan ağaç ürünler güneş veya rüzgardan etkilenerek kurur ve kolayca kırılabilirler. Ülkemize teak ağaçları genellikle Endonezya ve Burma’dan gelmektedir. Teakler kendi içinde kalite olarak A, B ve C kalite olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Piyasada yaygın olarak satılan C kalite teak ağacından yapılmış ürünlerdir. Teak ağacının kalitesi, ağacın ömrüyle doğru orantılıdır. Bu nedenle kalitesi arttıkça teak ağacı daha da kıymetlenmektedir. Teak ağacından yapılmış bir bahçe mobilyası aldığınızda yılda en az 1 kere teak ağacına bakım yapmak mobilyanızın ömrünü uzatacaktır.

2- Sentetik rattan bahçe mobilyası

Sentetik rattan bahçe mobilyalarının içi metal iskelet dışı da plastik malzemeden elde imal edilmektedir. Bazı ürünlerin metal iskeleti daha ucuz olması için demirden imal edilmektedir. Demir iskelet bir süre sonra paslanmakta ve kullanılamaz hale gelmektedir. Bu sebeple bahçe mobilyasında alüminyum iskelet tercih edilmelidir. Bahçe mobilyasının dış yüzeyini oluşturan sentetik rattan malzeme de birinci sınıf malzemeden üretildiyse yağmur ve direk güneş ışınlarından etkilenmediği için dış mekanda rahatça bahçe mobilyanızı kullanabilirsiniz.

3- Alüminyum bahçe mobilyası

Aluminyum bahçe mobilyaları dış mekanda kullanıma uygundur. Alüminyum iskeletli sentetik rattan bahçe mobilyaları ile aynı özellikleri taşımaktadır. Tek farkı yüzeyinin sentetik rattan ile örülü olmamasıdır.

4- Doğal rattan bahçe mobilyası

Doğal rattan bahçe mobilyaları kestane, rattan ve bambu ağaçlarından imal edilebilmektedir. Bu ürünleri direk güneş ışığından ve yağmur ile temasdan korumak mobilyanızın ömrünü uzatacaktır. Doğal rattan bahçe mobilyalarında senede en az 1 kere bakım yapmanız önerilir.

5- Paslanmaz çelik bahçe mobilyası

Paslanmaz çelik bahçe mobilyaları dış mekanda kullanıma uygundur. Alüminyum iskeletli sentetik rattan bahçe mobilyaları ile karşılaştırdığımızda bu ürünler malzemesinden ötürü daha ağırdır. Bu tip bahçe mobilyaları bakım gerektirmez. Pazlanmazlık özelliği kalitesi ile doğru orantılıdır.

6- Plastik Enjeksiyon bahçe mobilyası

Plastik enjeksiyon bahçe mobilyaları dış mekanda kullanıma uygundur. Plastik malzemeden genelde tek parça olarak üretilir fakat demonte olanları da vardır. Dış mekan kullanımında bakım gerektirmemektedir.

Paylaş:

Projeler

Sponsorluklar


Ölçüler cm birimidir.
Bize Ulaşın