Rattan Bahçe Mobilyasının Örgü Kalitesini Test Etmek İçin İpuçları

Rattan bahçe mobilyaları boyanmış ve kaynaklı alüminyum iskelet üzerine sentetik rattan malzemesinin elde örülmesiyle imal edilmektedir. Sentetik rattanın örgüsü ne kadar düzgün yapılmışsa bahçe mobilyasının ömrü o kadar uzun olmaktadır. Bahçe mobilyasının örgüsünü test ederek satın alacağınız ürünün örgü kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz

1- Rattan örgülerden yatay olanlardan bir tanesini kenarından hafifçe çekerek örgünün gevşek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gevşek örülmüş bir bahçe mobilyasının rattanlarının kopma ve daha da gevşeme ihtimali yüksektir. Satın alacağınız bahçe mobilyasının örgüsünün sıkı olarak örüldüğünden emin olunuz.

2- Rattan örgü yüzeyinin arkasında alüminyum iskelet bulunmayan bir bölümünü parmağınızla hafifçe itiniz. Eğer rattan yüzeyi çok fazla esniyorsa bu örgünün size problem çıkarabilme ihtimali yüksektir. Ustalıkla yapılmış bir örgü yüzeyinde çok az bir esneme olur ve rattanın mukavemeti güven verir.

3- Satın almayı düşündüğünüz rattan bahçe mobilyaları oturarak veya yüzeyine elinizi sürerek kullanırken sizi rahatsız edecek bir yüzeyin olmadığından emin olunuz. Rattan bahçe mobilyalarının köşelerinde veya kıvrımlı yüzeylerinde üretimle alakalı olarak örgü çıkıntıları olabilir ve bunlar sizi rahatsız edebilir.

Paylaş:

Projeler

Sponsorluklar


Ölçüler cm birimidir.
Bize Ulaşın